Toode ei sisalda suhkrut, vaid naturaalset magusainet ksülitooli, mis vähendab hambakatu tekkimist, moodustades koos kaltsiumiga ja süljes sisalduvate valkainetega kompleksi ning remineraliseerides hambaemaili. Ksülitool pole kariogeenne (kaariest tekitav), seepärast ei seo see baktereid ja on hammastele kasulik. Ksülitooliga tropsid on ideaalsed reisil olles, sobivad diabeetikutele, kuna ei sisalda suhkrut, aspartaami, sorbitooli, laktoosi ja gluteeni.

Miks kasutada ksülitooliga tooteid:

*vähendavad hambakattu ja happeid moodustavaid baktereid (happerünnak)
*soodustavad hambaemaili remineralisatsiooni
*parandavad süljeeritust suukuivuse korral (kserostoomia korral), mis omakorda puhastab hambaid
*ideaalne täiendus suuhoolduses (ei asenda hambahooldust hambaharjaga)
*Kõige tulemuslikum on ksülitooli kasutamine pärast söömist. Ksülitool tõrjub hambakatust kaariest tekitada võivad suhkrud välja. Hamba pind, mis muidu kaotaks hammast tugevdavaid kaltsiumi ja fosfori osakesi, säilitab oma tugevuse. Uuringud on näidanud, et ksülitooli sisaldav hambakatt aitab süljest kasulikke mineraale hambaemaili juurde tuua.
*Mida kauem ksülitool hammastega kokku puutub, seda parem. Seepärast on ühtviisi head nii ksülitooli sisaldavad närimiskummid, mis suurendavad süljeeritust ja seeläbi puhastavat toimet, kui ka imemistropsid, mida suus hoitakse. Tropsides on ksülitooli osakaal enamasti suurem kui teistes toodetes (kuni 98%) ja tropside toime on seetõttu tõhus.

Mis on ksülitool:
Ksülitool on looduslik magusaine, mida leidub mitmetes puuviljadest. Erinevalt kristalsest valgest suhkrust, ei suuda meie suuõõnes elavad bakterid seda lagundada. Seepärast jääb ksülitooli söömise järgselt hambapinda nõrgestav happerünnak toimumata. Veelgi enam, kaariest tekitavad bakterid jäävad energiapuudusesse ega paljune enam.

Ksülitool lastele:
Enamus kliinilisi uuringuid ongi tehtud just lastel, kes on kaariesele kõige vastuvõtlikumad. Hiljuti suhulõikunud hammas ei ole veel „küpsenud“ . Selleks, et hambaemail oma lõpliku tugevuse saavutaks, kulub umbes aasta. Selle aja jooksul on kaariest tekitada suutvatel bakteritel tunduvalt lihtsam hambaemailist läbi pääseda. Seepärast on ksülitoolist kõige enam kasu lastel.
*Viimase aja uuringud on kindlaks teinud, et need, kes korrapäraselt tarvitavad ksülitooliga tooteid, haigestuvad harvem bakteritest tingitud kõrvapõletikku.

*Soovitatav päevane annus: täiskasvanud 3 tk, lapsed 2 tk. Võtke ideaalis pärast sööki 

Kaal 60 g

3 arvustust tootele Dr. Bauer’s Xylinetten drops tutti frutti 60g

4.7 Hinnang
1-3 of 3 reviews
  1. Kinnitatud arvustusKinnitatud arvustus - vaata originaaliVäline link

  2. Maitse hea, veidi suured

  3. Kinnitatud arvustusKinnitatud arvustus - vaata originaaliVäline link

Lisa arvustus
You must be logged in to post a review Log In
Xylitol, Magnesium Stearate, Silica, Citric Acid, Rubus Idaeus Fruit Powder, Aroma
dr.Bauers tutti-frutti Dr. Bauer’s Xylinetten drops t...

5.90 

Ainult 2 veel laos